Briket Kömür

Briket kömür toz kömürlerin preslenmesi ile elde edilen kömür türüdür. Pres kömür olarak da adlandırılmaktadır. İstenilen kalitede üretilme özelliğine sahip olduğundan tüm Avrupa ülkelerinde tercih edilmektedir. Genelde ceviz, limon ebadında üretilen briket kömürü istenilen ebatlarda üretilme özelliğine sahiptir.

BRİKET KÖMÜR ( PRES KÖMÜR ) ÖZELLİKLERİ

İthal ve yerli kömür karışımı ile farklı bağlayıcı maddeler kullanılarak pres kömürler üretilmektedir.

Son yıllarda hava kirliliğine çözüm bulmak için yoğun bir şekilde  ithal kömür kullanımı teşvik edilmiştir.

Gerekçe olarak da yerli linyit kömürlerimizin genelde düşük kalorifik değerli ve yüksek kükürtlü olmaları gösterilmiştir.

Bu çalışmada ; kalorifık değeri düşük ve yüksek kükürtlü Şırnak linyitleri değişik oranlarda ithal linyit tozu ile karıştırılarak değişik bağlayıcı maddelerle briketlenmiştir. Yapılan deneyler sonucunda, Şırnak linyitlerinin ithal linyitlerle belli oranlarda karıştırılarak briket üretildiğinde TSE kalitesini sağlayacağı ve evlerde soba ve kalorifer yakıtı olarak kullanılabileceği belirlenmiştir. Pres kömürler sobada uzun süre kor olarak kalma özeliğine sahiptir, bu özeliği sayesinde tüketici tarafından  soba kullanımlarında pres kömürler tercih edilmektedir.

Bizim İle Eviniz Sıcak, içiniz Rahat Olsun

Bizim Toptan Kömür

0 533 059 0272


Aşağıda belirtilen kelimeler ile arama motorlarında rama yaparak firmamıza ulaşınız. Briket Kömür, Briket kömür Satıcıları, Briket kömür Satış Noktaları, Pres Kömür, Yumurta Kömür, Limon Kömür olarak Bize ulaşınız.

Call Now ButtonŞimdi arayın